Asit İndirme Etiket

Etiketler her ortama uyum sağlama konusunda çeşitli materyallerle kolaylıkla çalışılabilen ürünlerdir. Asit indirme etiketi de bunu kanıtlayan bir etiket türüdür. Etikette uygulanan asit indirme tekniğinde tasarım şablon olarak metale işlenir ve ardından üzerine asit dökülmesiyle metalin şablon dâhilinde kazınması sağlanır. Buna Asit İndirme Etiket denilir. Firmanızın adını, markasını, logosunu ya da sloganınızın uzun yıllar herhangi bir bozulma, kırılma ya da çizilme olmadan kullanmak istiyorsanız ait indirme etiket en doğru seçim olacaktır.

Asit İndirme Etiket

Asit İndirme Etiket

Asit İndirme Etiket

Asit İndirme Etiket Üretimi

Asit İndirme Etiketler, sipariş ve matbaadan alınacak grafik onayından sonra alüminyum, pirinç ve diğer metal seçimi yapılarak plakanın boyutlandırılması ile üretim süreci başlar. Ardından onay alınmış grafik çalışması serigrafi baskı yöntemi ile plakaya maskeleme adı verilen işlem yapılarak fırınlanır. Fırınlamadan sonra 1 gün bekletilir. Ardından kimyasal maddeler ile oyma işlemine geçilir. Oyma işlemi tamamlandıktan sonra şablonla oyulmuş yerler istenen renklere boyanarak grafik renklendirmesi tamamlanır. Bu işlemde renk sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki her renk artı bir maliyet oluşturur. Boyanarak son rötuşları yapılan etiketler istenilen şekil ve ebatta kesilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Asit İndirme Etiket

Asit İndirme Etiketin Avantajları Nelerdir?

Asit İndirme Etiketler başta aşındırıcı ortamlar olmak üzere, yüksek sıcaklık, asitlerle çalışılan ortamlarda tercih edilen dayanıklı ürünlerdir. Asit İndirme Etiketler ile başta markanız olmak üzere mesajınızı da uzun süre korunmasını sağlarsınız. Kimyasal etiketlerin yada sürekli aşındırma vb. fiziksel aşındırmaların mevcut olduğu ortamlarda markanızı, logonuzu, yazınızı, işaretinizi, ayırt edici işaretler vb. verileri ürün üzerinde yıllarca taşımak zordur. Asit indirme yöntemiyle yapılmış etiketlerde metal levhanın üzerine şekil ve yazılar derinlik oluşturarak işlenir yani asit o bölgeleri oyar dolayısıyla oyulmuş bir yüzeyi ürün üzerinden çıkarmak mümkün değildir. Bu özellik Asit İndirme Etiketi sanayinin en zor şartları için ideal kılmaktadır. Markanız, logonuz, yazılarını, şekilleriniz vb şeyler sanayinin en zor şartlarında etiketinizin üzerinde yıllarca kalsın istiyorsanız asit indirme etiket sizin için ideal bir çözüm olacaktır.

Asit İndirme EtiketKullanım Alanları

Metal her türlü levhanın üzerine yazılacak olan yazılar asit indirme tekniğiyle yazılır. Hiçbir fiziksel aşındırmadan etkilenmeyen asit indirme yöntemi daha çok işaretler, ayırt edici işaretlerde kullanılırlar. Metal etiket üzerine derinlik verilerek marka, logo veya yazılar belirmesi sonucu etiket üretilir. Bu etiket türü ağır sanayi firmaları, fabrikalar, kimyasal ürün fabrikaları, tersane, demir ve çelik haddehaneleri gibi yüksek sıcaklık, basınç, asit, korozyon ve tahrip dayanımı gerektiren sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Fiziki zorluklara karşı yıllarca direnç gösterebilir.

Plaketten şiltlere, rozetlerden, madeni etiketlere, anahtarlıktan, yönlendirme levhalarına, asansör etiketlerine kadar birçok yerde asit indirme etiketlerinden yararlanılır.

Asit indirme tekniği ile imalatı yapılan etiketlerde metal levhanın üstüne işlenen şekil ve yazılar derinlik veya kabartı oluşturarak işlenir yani uygulanan asit o kısımları aşındırıp oyar dolayısı ile oyulmuş bir yüzeyi ürün üzerinden çıkarmak mümkün olmaz. Bu yüzden asit indirme etiketler sanayinin en zorlu şartlarına bile dayanır ve ömür boyu kalıcıdır. Pirinç, bakır, alüminyum gibi birçok metale asit indirme tekniği uygulanabilir. Genellikle firma markası ya da ürün özellikleri hakkında bilgi aktarımı yapan bu etiketler, özel işlemlerden geçirilerek son haline gelme süreci önemlidir. Yanlış bir bilgi ya da kodlama da bir hata, telafisi olmayan bir hatadır. Kısacası böyle bir etiket sipariş ederken siparişinizdeki tüm bilgilerin doğru olduğundan eksiksiz olarak aktarıldığından emin olmalısınız.

TMK Reklam Asit İndirme Etiket

TMK Reklam markası olarak Asit İndirme Etiket konusunda da siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmetimizi sunuyoruz. Alanında uzman ekibinizle her türlü özel siparişiniz için size yardımcı oluyoruz.

Asit İndirme Etiket Fiyatları

Bu etkileyici özellikteki ürüne sahip olmak istiyorsanız ya da Asit İndirme Etiket ürünler hakkında fiyat ve bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.