Metal Cetvel

Uzun ölçüm aletleri gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün değişse de vazgeçilmez olan uzunluk ölçüm birimleri her zaman için ayrıcalıklıdır. Yıllardır kullanılan ve herkes tarafından bilinen, hemen hemen alanıyla ilgili sektördeki tüm firmaların sahip olmak istediği uzunluk ölçüm araçları arasında Metal Cetvel gelir. Metal Cetvel ölçüm için tasarlanmış olan en dayanıklı ve sağlam araçtır. Her koşulda ve şartta sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Metal Cetvel

Metal Cetvel

Metal Cetvel

Metal Cetvel Ürünleri

Metalden yapılan cetvelin tasarımı metreye çok benzemektedir. Ancak metre gibi 5 ya da 10 metre ölçü birimine sahip değildir. Metal Cetvel Ürünleri düz bir şerit üzerine 15 cm ile 100 cm arasında değişen rakamlar yerleştirilerek oluşturulur. Çoğunlukla sertleştirilmiş ve yüksek karbonlu yay çeliğinden imal edilir.

Metal Cetvel iki şekilden oluşur. İlki Metrik sisteme göre yapılmış olan bölüntülü metal metrelerdir. Diğeri ise İnç sistemine göre bölüntülü olarak yapılan metal metrelerdir. İnç sistemine göre yapılan metal cetvellerde 1 inç çizgisi ile ana çizgileri yüksek, inçlerin yarısını gösteren çizgiler ise kısadır. 1/16’sı çizgileri en kısa olan çizgilerdir. Metrik bölüntülü metal cetvel ise mm’ler kısa çizgi, cm’ler ise uzun çizgi ile gösterilir. 5 ve üzeri katları normal çizgiler ile diğerleri kısa çizgilerden yapılmıştır. Metal cetvel kendi arasında çeşitlere ayrılırlar. Bunlar içinde; sertleştirilmiş, düz, konik uçlu, esnek gibi çeşitler bulunurlar. Esnek metal cetveller ince olarak yapılır ve daha incedirler. Bu cetvellerle esneklik payından dolay yuvarlak ve kavisli alanlardan da ölçüm alınabilir. Bir diğer kolay ölçü alınmasını sağlayan cetvel başlıklı cetveldir. Küçük ve büyük kanalların ölçülme işlemini ise konik uçlu cetveller yapar.

Metal Cetvel

Metal Cetvel Avantajları

  • Yapılma amacı ölçmek olduğu için Metal Cetvel ile ölçümlerinizi çabuk ve kolayca yapabilirsiniz.
  • Her koşulda dayanıklılık gösterir ve kullanımı kolaydır.
  • Makul fiyatlıdır.
  • Doğru yapılmış bir Metal Cetvel ile ölçümlerde hiç hata yapmazsınız.

Metal Cetvel Kullanım Alanları

Metal Cetveller doğruluğun önemli olduğu, hassas işçilik ve ölçümlerin yapıldığı her sektör ve işte kullanılabilirler. Metal Cetveller dayanıklılıkları ve ağırlıkları sayesinde genellikle sanatçıların, öğrencilerin ve profesyonellerin ilk tercihidir. Sahip olduğu özellikler dolayısıyla en çok ölçülü markalama ve düz markalama işlerinde kullanılır. Çeşitli şekil ve boyutlarda üretilebilirler. Bu sebeple satın almadan önce seçimlerin farkında olmak son derece önemlidir.

Daha kısa ve düz şerit halinde tasarlanan Metal Cetveller hemen hemen her sektör tarafından kullanılmaktadır. Sanayi gibi darbeli çalışan iş yerlerinde ya da ağır iş yapan firmaların kullanımı için üretilen Metal Cetveller kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı açısından tercih edilirler.

TMK Reklam Metal Cetvel

Metal cetvellerdeki rakamlar eşit aralıklarla yerleştirilmiştir ve birbirinden doğru uzaklıktır. Çoğu metal cetvel artık fotoğraf adı verilen bir fotoğraf kazıma işlemiyle yapılmaktadır. İyi metal cetvellerin düzgün çizgi genişlikleri vardır. Çizgi genişliğindeki değişim doğru ölçümü zorlaştırır. İşte bu önem doğrultusunda TMK Reklam olarak Metal Cetvellerimizi kusursuz şekilde üretmeye ekstra özen gösteriyoruz. İşin sonunda uygulama alanında kullanmaya müsait dayanıklı ürünler ortaya çıkarıyoruz.

Metal Cetvel Fiyatları

Metal cetvel ürünlerindeki fiyat farklılıkları, doğruluğu ve okunurluluğu da belirleyen çeşitli üretim yöntemlerinden kaynaklanmaktadır. Çoğu kural, kazınmış dereceli bir bant yay çeliğinden gerekli uzunlukta kesilerek yapılır. Bu yöntemle yapılan kurallar çoğu uygulama için yeterlidir ve makul fiyatlıdır. Siz de birinci sınıf Metal Etiket ürünlerimiz hakkında bilgi almak, ürün sipariş etmek ve fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.