Dia Cut Etiket

Dia Cut Etiket, her sektörde kullanılabilen pazarlanan ürünlere son olarak eklenen, hem reklam hem de tanıtım açısından oldukça önemli rolü olan bir metal etiket çeşididir. Üzerine konulan ürünlerin kullanım ve sahip olduğu özellikleri gösterdiği kadar, ait olduğu markanın kalite ve sınıfını da ortaya koyar. Diamond Cut Etiket diğer metal etiketlere nazaran biraz daha farklı bir işçilik gerektirmektedir. Bu etiketler ürünün ayrıntılarını değil; daha çok marka ismi, marka logosu ya da marka amblemine odaklanır ve grafik tasarımı ona göre hazırlanır. Bu etiket türü kabartmalı yazılar ile oluşturulur. Başta elektronik eşyalar olmak üzere beyaz eşyalar ve mobilyalarda sıkça kullanılır. Özellikle büyük parça eşyalarda ürünün belirli köşelerine iliştirilirken, görsellik açısından estetik olmasıyla ön plana çıkar.

Ayrıca görselliğiyle markanın isminin hafızalara kazınmasını sağlayan parçası haline gelir. Bu etiketler, üretici firmanın prestij ve kalitesini ortaya koyan ayrıntılardır. Diğer etiket türlerine göre işçiliği açısından daha zengin olan bu etiketler, diğer etiket türlerine göre farklı etki bırakır. Bu etiket türü marka olmayı başarmış, kalitesiyle ön plana çıkan markalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Dia Cut Etiketler maliyeti açısından diğer türlere göre külfetli olsa da geri dönüşü ve müşteriler üzerindeki etkisi göz önüne alındığında önemi ortaya çıkar. Üstelik doğru etiketlemeyi yapmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizer.

Dia Cut Etiket

Dia Cut Etiket

Dia Cut Etiket

Dia Cut işlemi, rozetiniz veya isim plakanız için keskin ayrıntılar ve son derece parlak bir görünüm oluşturur. İki aşamalı bir ilerleme yoluyla, istenen alan ilk önce kabartılır veya orijinal yüzeyden hafifçe kaldırılır. Kabartma işleminin ardından, altta yatan parlak nitelikleri ortaya çıkarmak için ince bir alüminyum tabakası çıkarılır.

Dia Cut tekniği, bir tabela üzerindeki bir renge veya logoya vurgu olarak kullanılabilir veya markanız için etki yaratmak için kendi başına durabilir. Elmas kesim işleminin keskin hassasiyeti ve boyutu, kişiselleştirmeyi ve ürün tanımlamayı artırır.

Dia Cut Etiket Üretimi

Elmas kesimli bir isim plakası, net ve ayırt edici grafiklere sahiptir. İşlem, alüminyum yüzeyini kesmek için grafiklerin kabartılmasını ve hızla dönen endüstriyel bir elmasın kullanılmasını içerir. Bir alüminyum isim plakasını elmas keserken yaygın olarak kullanılan 3 seçenek vardır. Bunlar;

  • Phalynx – küçük elmas şekilleri oluşturan bir dizi ince üst üste binen kesim
  • İnce Zebra –dia cutyüzeyler için en yansıtıcı seçenek
  • Zebra – kavisli hatlarda bir dizi sıkı aralıklı kesim

Phalynx Dia Cut Etiket

Phalynx elmas kesimiyle kesilmiş grafik yüzeyine yakından bakıldığında, keskin elmas şekilleri ortaya çıkar. Bu işlem, çok inceden kaba elmas kesim modeline kadar değişen ayrıntılı bir yüzeye sahip keskin grafikler sunmak için kontrol edilir.

İnce Zebra Dia Cut Etiket

Cilalı bir yüzeyin görünümü, ince zebra elmas kesim işlemiyle üretilen kabartmalı grafikler üzerinde yaratılıyor. Bu işlem genellikle ince grafiklere sahip isim plakalarında kullanılır. İkincil bir elmas kesim deseni, bu grafiklerde kolayca görünmez.

Zebra Dia Cut Etiket

Alüminyum isim plakaları ve etiketlerdeki en popüler elmas kesim yüzeyi, zebra elmas kesimidir. Bu işlem, ince elmas kesimden kaba elmas kesime kadar çeşitli görünümler sunar.

Dia Cut Etiket
Dia Cut Etiket

Dia Cut Etiket Avantajları

Dia Cut Etiketin avantajlarını sıralamak gerekirse; üzerindeki grafik tasarımı uzun zaman dayanıklıdır. Tasarımın uzun süre sonra yıpranması söz konusu olsa bile kabartılmış marka ismi kalacağından etkisi devam eder ve markalama etiketi olarak bilinir. Dia Cut Etiket maliyetleri yüksek olsa da kalıplar ile çalışıldığı için sipariş adedi yükseldikçe maliyetleri de düşecektir. Yani süreklilik ve sipariş adetleri Dia Cut Etiketlerin maliyetlerini etkileyen iki önemli ayrıntıdır. Bu nedenle etikete karar verirken ürününüzün sürekliliğini düşünerek etiketine karar vermek en iyisidir. Dia Cut Etiket kalıp maliyetini düşürmek için ise üretim adedinizi belirlemek ve ona göre sipariş verilmelidir.

Dia Cut Etiket Kullanım Alanları

Dia Cut Etiketlerin şık görünümü, kabartma olan kısımlara vurgu yapabilme imkanı sağlaması, dış etkenlere karşı dayanıklı olması ve reklamınızda markanızı öne çıkarması sebepleri ile tercih edilmelidir. Dia Cut Etiketler sadece marka ismine odaklıdır. Markanızın hafızalara kazınmasını sağlamak için Dia Cut Etiket kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya üretimi yapıyorsanız Dia Cut Etiketleri sizin için ideal bir etiket türüdür.

TMK Reklam Dia Cut Etiket

Bu zarif ve yeri geldiğinde ince işçilik gerektiren ürünün tasarımı ve üretimi konusunda TMK Reklam olarak sizlere profesyonel hizmetler sunuyoruz. Deneyimli kadromuzla doğru ürünü, zamanında teslim ediyoruz.

Dia Cut Etiket Fiyatları

TMK Reklam bünyesinde bulunan uzman elemanlarla her türlü siparişinizi en doğru şekilde yerine getiriyoruz. Sizler de Dia Cut Etiket ihtiyaçlarınız hakkında bizimle iletişime geçebilir, detaylı ürün ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.