Thin Cut Metal Etiket

Etiket kullanımı, reklam açısından önemsenmesi gereken bir konudur. Markaların kendi adını ve logosunu, ürünlerinin üzerine işlemesini sağlayan etiket çeşitleri arasında çelik oldukça rağbet görür. Özellikle paslanmaz olarak üretilen çelik, uzun ömürlü olması ve formunu ilk günkü gibi koruması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Çelik malzeme tabaka şeklinde işlenebileceği gibi ince harf kesim yapmaya da müsaittir. “Thin Cut” olarak adlandırılan Çelik Etiket kesimde logo ve harfler, bağımsız ve zarif dış hatlara sahiptir.

Thin Cut Metal Etiket

Thin Cut Metal Etiket

Thin Cut Metal Etiket

Thin Cut Çelik Etiket Nedir?

Etiket üretiminde kullanılan çelik, genellikle AISI 304, AISI 316 ve AISI 430 kodları ile bilinen paslanmaz levhalardan üretilir. Tabaka halinde ya da kesilerek uygulanan etiket biçimlerinin bulunduğu tabakalar, 0.3 mm ile 5 mm arasında değişen kalınlıklara sahiptir. Etiketin kullanıldığı ürün ve yüzeye göre farklı kalınlıklar arasından karar verilebilir. Paslanmaz çelik levhalar sadece kalınlık ve kesim şekilleri ile değil, görünümleri ile de birbirinden ayrılır. Mat, parlak ve tam parlak görünüme sahip çelik etiket levhaları kullanıcısına farklı alternatifler sunar. Paslanmaz çelik ve çelikten üretilen etiketler, özellikle iş ve üretim makinelerinde ve profesyonel ortamda kullanılan dekorasyon ürünlerinde sıklıkla kullanılır.

Thin Cut Çelik Etiket Baskı Nasıl Yapılır?

Thin Cut Etiket çeşidi son teknoloji ürünler arasında bilinir. Parlak yapıya sahip olan ve neredeyse bir ayna görünümü veren Thin Cut Etiketlerin üzeri kromla kaplanır. Çelikle bir arada kullanıldığında oldukça dayanıklı bir hale gelen özel kesim şekli, ince detaylara izin verdiği için birçok farklı şekilde kullanılır. Tabaka levhalarda UV baskı, serigrafi baskı, asit ve lazer kullanılarak etiket üzerinde bulunan seri numarası, barkod, isim ve benzeri bilgiler verilirken, Thin Cut Metal Etiketlerde durum değişir. Ürünler ekstra bir işleme gerek kalmadan kalıpla kesilerek istenilen bilgiyi ve açıklamayı yansıtan harf ve amblemlere sahip olur.

Üstün kalitede transfer bantları ile beraber üretimi yapılan Thin Cut Etiketler, arka tarafında yer alan koruyucu tabaka söküldüğü zaman kullanıma hazır hale gelir. Koruyucu söküldükten sonra etiketin arkasındaki yapışkan ortaya çıkar ve daha önceden temizlenmiş yüzeye yapıştırılarak uygulanır. Düzgün ve olması istenen şekilde yapıştırılan etikette her harf bağımsız ya da birbirine bütünleşik, el yazısı şeklinde olabilir. Yapışkanı çok güçlü olduğundan sökmeye çalışmak ürünün zarar görmesine neden olur.

Sökmesi neredeyse imkansız olan bu güçlü yapışkanların uygulama öncesi yerinin iyi belirlenmesi bu yüzden önemlidir. Altın ve gümüş renklerinde üretilen modellerden hangisini seçeceğiniz ise zevk ve uygulama alanıyla ilintilidir.

Thin Cut Çelik Etiketin Avantajları

  • Farklı şekillerde kesim yapılabildiği için yerleştirilen yüzey üzerinde gereksiz alan kaplamaz ve kaba bir görünüm oluşturmaz.
  • Her daim estetik ve zarif görüntüsünü, kaliteli ve sökülemez yapışkanı sayesinde uzun ömürlülüğü ile birleştirir.
  • Hafif, dayanıklı, parlak ve üzerinde el izi kalmayan krom kaplama olabilir.
  • Baskı, çapak ve boyama gibi yöntemlere ihtiyaç duymadığından oldukça hızlı bir şekilde üretilir ve üretim aşamasında doğaya etkisi düşük seviyededir.

TMK Reklam Thin Cut Çelik Etiket

İstanbul çelik etiket ürünlerinde uzun yıllardır hizmet veren TMK Reklam ve Etiket, farklı baskı ve kesim yöntemlerini bünyesine katarak her daim seçenekleri çoğaltmayı hedefler. Teknolojik yeniliklerin ve trendlerin takipçisi olarak popülerliği artan ürünlere yelpazesinde yer verir. Thin Cut kesim Çelik Etiketler, her bir parçanın bireyselliğine izin veren ve harf dış hatları üzerinden kusursuz düzlükte kesim yapılan ürünlerdir. Kişilerin adını yazdırdığı isimlik levhalarından beyaz eşyaya varana kadar çelik materyalinin kalitesini, zarif bir şekilde dekorasyona katmak için kullanılır. Siz de kaliteli ve markanıza değer katacak etiketler için TMK Reklam ve Etiket’in deneyimine güvenebilirsiniz.

Thin Cut Çelik Etiket Fiyatları

Farklı sipariş miktarları ve istenen işe göre farklılık gösteren Thin Cut Çelik Etiket ürünlerimize ve fiyatlarımıza hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.