Uyarı ve İkaz Etiketleri

Adından da anlaşıldığı üzere amacı ortamda bulunan risk ve tehlikeleri insanlara duyurmak, göstermek olan Uyarı ve İkaz Etiketleri dünya çapında kullanılan ürünlerdir. Özellikle makine sanayinde, şantiyelerde ve fabrika hatlarında kullanılan etiketlerden olan Uyarı ve İkaz Etiketleri hayati önem taşımaktadır.

Uyarı ve İkaz Levhaları

Uyarı ve İkaz Levhaları üreten reklam firmaları genel olarak toplum tarafından onaylanmış ve kullanılan uyarı ikaz etiketlerini büyük bir titizlikle uygularlar. Firmalar her boyuttan ve renkten hazırlanmış olan ikaz etiketlerinde farklı malzemeleri kullanabilirler. Uyarı ve İkaz Etiketlerinde en çok; Opak Çıkartma, Alüminyum, Pvc, Pirinç malzemeler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin üzerlerine firmalar istedikleri işleri bastırabilmektedirler. Firmalar isterse levha üzerine isterse Sticker Etiketleme tekniğini tercih ederek uyarı ikaz ürünlerine sahip olabilirler.

Uyarı ve İkaz Etiketleri 02

Uyarı ve İkaz Etiketleri 04

Uyarı ve İkaz Etiketleri 03

Uyarı ve İkaz Etiketleri Kullanım Alanları

Birçok farklı alanda kullanılan ve önemli görevler üstlenen Uyarı ve İkaz Etiketlerinin amacı o ortamda ya da bölgede insanlara tehlikenin olduğunu göstermektir. Bu sebeple daha çok tehlike arz eden ortam ve sektörlerde kullanılmaktadırlar. Genel olarak Uyarı ve İkaz Etiketleri; makine sanayinde, üretim hatlarında, inşaatlarda veya onarım-bakım yapılan alanlarda kullanılır.

  • Uyarı Etiketleri dendiği zaman belki de hepimizin aklına ilk olarak inşaat alanları gelmektedir. Bu oldukça doğru bir düşünce. Çünkü yasal olarak firma sahipleri iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından tüm Uyarı ve İkaz İşaretlerini Etiketleri kullanmak zorundadır.
  • Makine sanayinde de sıkça kullanılan Uyarı ve İkaz Etiketleri olası kazaları engellemeye yardımcı olurlar.
  • Uyarı ve İkaz Etiketlerinin bir diğer kullanım alanı ise tıpkı Yönlendirme Levhalarında olduğu gibi kullanıcıyı gideceği yere yönlendirerek personelin / ziyaretçilerin / ekibin güvenliğini sağlamaktır. Acil bir durum anında toplanma yerlerinden, kaçılacak noktalara kadar tüm bilgiler bu etiketler tarafından gösterilmektedir.
  • Bir diğer İkaz Etiketleri kullanım alanı da bina içi alanlardır. Fabrika, AVM, plaza, otel vb. yerlerde Acil Çıkış noktalarının gösterilmesidir.

Uyarı ve İkaz Etiketlerinin Avantajları

  • İç ve dış mekânda kullanıma uygundurlar.
  • İstenilen renk ve boyutta hazırlanabilmektedir.
  • Bu etiketler soğuk ve sıcağa karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Dilendiği takdirde kendinden bataryalı şekilde ışıklandırılarak çok daha dikkat çekici hale getirilebilirler.
  • Yanma, kırılma ve çizilmelere karşı dayanıklıdırlar.
  • Yasal olarak zorunluluk taşıyan noktalarda firma olarak yasalara uymuş ve sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.

TMK Reklam Uyarı ve İkaz Etiketleri

Hayati önem taşıyan bu etiketler ortam güvenliğini en üst seviyeye taşıyabilmeleri ve uzun ömürlü kullanım sağlayabilmeleri açısından doğru şekilde ve malzemelerle üretilmelidirler. TMK Reklam markamızla uluslararası geçerliliği olan evrensel Uyarı / İkaz işaretlerini üretebildiğimiz gibi siparişinize ve amacınıza özel Uyarı ve İkaz Etiketi siparişinizi de profesyonel olarak karşılayabilmekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz her türlü etiket siparişiniz için profesyonel kadromuz, birinci sınıf malzemelerimiz ve üretim hattımızla hizmetinizdeyiz.

Uyarı ve İkaz Etiket Fiyatları

Tercih edilen malzeme, ürün ebatı ve özel sipariş durumlarına göre farklılık gösteren Uyarı ve İkaz Etiketi fiyatları hakkında bilgi almak, sipariş vermek veya merak ettiklerinizi sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.