Mobilya Etiketleri

Marka algınızı doğru aktarmak ve hem misyonunuzu hem de vizyonunuzu yansıtan iletişim yollarını tercih etmek göz ardı edilemez bir gereklilik kazandı. İşte bu iletişim yollarından birisi olan etiket de günümüzün en çok tercih edilen ve etkili yöntemlerinden birisidir. Tüm sektörler gibi Mobilya sektörü de etiket konundan özelleşmiş tasarımlara ve hizmetlere ihtiyaç duymaktadır.

Mobilya sektöründe yaygın kullanım alanına sahip Mobilya Etiketleri, pek çok farklı amaca hizmet eder. Etiketlerin temel kullanım amacı, ilgili ürünlerin üreticisi hakkında bilgi vererek reklam ve pazarlama faaliyetlerine katkıda bulunmasıdır. Öte yandan ürünlerin kullanım talimatını ya da muhteviyatını açıklamak için de etiketlere ihtiyaç duyulur. Bu amaç çeşitliliğine paralel olarak Mobilya Etiketleri de nicelik ve nitelik açısından çeşitlilik gösterir.

Mobilya Etiketleri 02

Mobilya Etiketleri 04

Mobilya Etiketleri 03

Mobilya Etiket Ürünleri

Mobilya Etiket Ürünleri, kullanım amacı ve yeri göz önünde bulundurularak farklı ham maddelerden üretilmektedir. Talep yoğunluğuna göre en sık üretilen etiket çeşitleri; damla, dokuma, metal ve sticker etikettir.

  • Şeklen damlayı andıran Damla Etiketler, standart yapışkanlı etiket baskının şeffaf poliüretan malzeme ile kaplanmasıyla üretilir. Üretim tekniği sayesinde baskıyı boyutlu hâle getiren bu etiket türü; kalitesi, estetik görünümü, dış etkenlere karşı dayanıklılığı ve dolayısıyla uzun ömürlülüğü sebebiyle en sık tercih edilen Mobilya Etiketlerindendir. Mobilyaların dış yüzeyindeki en uygun yere yapıştırılarak kullanılır. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Kırılma, yanma ve sökülme olmaz.
  • Kumaş/bez etiket olarak da bilinen Dokuma Etiketler; tafta, saten, ipek, pamuk vb. kumaş türlerinden üretilen bir etiket çeşididir. Mobilya etiketleri olarak genellikle sırt minderlerinde, kırlentlerde ve iç döşemede, yüzeye dikilerek kullanılırlar.
  • Alüminyum etiket olarak da bilinen Metal Etiket, işlenmiş metalden üretilir. Kendinden yapışkanlı ya da vidalı bu etiket türü, dış etkenlere son derece dayanıklı olması sebebiyle hem iç hem dış mekân mobilyalarında güvenle kullanılır.
  • Sticker Etiketler, kuşe kâğıt, plastik ya da vinil benzeri malzemelerden üretilen, kendinden yapışkanlı bir etiket türüdür. İç mekân mobilyalarında tercih edilirler çünkü dış etkenler nedeniyle işlevlerini kaybetme olasılıkları vardır. Bu sorunun önüne geçilmesi amacıyla mat ya da parlak selefonla kaplansalar da damla/metal etiketler kadar dayanıklı değillerdir. Sticker Etiketler de sizin belirlediğiniz renk ve boyutta hazırlandıktan sonra baskı tekniği ile mobilyanıza yapıştırılır.

Bunlar dışında bronz eskitme, sarı eskitme ve kumlama teknikleri de kullanılır. Bronz, sarı levhaların üzerine yazılan marka ya da logonuz eskitme işlemine tabi tutulur. Eskitme işleminde levha ya da metal karartmaya uğrar. Kumlama tekniğinde ise yazıların yazıldığı levhalarda eski görüntüsü yanında dalgalı bir görüntü de verilir. Mobilya etiket yönteminde kullanılan tüm tekniklerin her biri tüm iklim koşullarına uygundur. Tüm bu Mobilya Etiket Ürünleri, tek ya da dört renkli ve özel kesim tekniği sayesinde istenilen boyutlarda üretilebilmektedir.

Mobilya Etiketleri 05
Mobilya Etiketleri 06

Mobilya Etiketlerinin Avantajları

Mobilya Etiketlerinin Avantajları dendiğinde bahse değer en önemli konu; etiketlerin, ürünlerin kullanılmaya devam edildiği süre boyunca üreticinin reklamını yapmalarıdır. Üzerine ayırt edici bilgiler basılabildiğinden üretim tarihi üzerinden yıllar geçse bile üreticinin potansiyel müşterilere ulaşması Mobilya Etiketleri sayesinde mümkün olabilmektedir. Etiketlerin ilgili üreticiyi belirtmesi ayrıca, tüketicinin ürünün gerçek mi taklit mi olduğunu anlaması, yani, marka kimliğinin korunması açısından da önemlidir.

Mobilya Etiketlerinin Avantajları arasında, kullanım talimatlarını ya da üretim malzemelerini belirtmek amacıyla basılan etiketlerin ürünlerin ömrünü uzatması da yer alır. Mobilyaya dâhil edilmemiş yönergelerin kaybolması ihtimali göz önünde bulundurulduğunda bu avantaj, kullanıcıya ürün bakımındaki sorumluluklarını hatırlatması açısından önemlidir.

Mobilya etiketleri, kurumsal kimlik bütünlüğünün sağlanması/korunması açısından da avantaj sunar zira marka algısı yaratılmasında etiketlenmiş ürün kullanımının önemi büyüktür. Özellikle kaliteli etiketlerin tercih edilmesi, markanın kalitesine atıfta bulunur.

Montajı esnasında mobilyalara herhangi bir zarar vermeyecek özellikte üretiliyor olması da Mobilya Etiketlerinin Avantajları arasında sayılabilir.

Mobilya Etiketleri Kullanım Alanları

Mobilya Etiketleri Kullanım Alanları açısından geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Sehpadan yatağa, berjerden koltuğa, masadan sandalyeye kadar tüm mobilyalarda etiket kullanılması mümkündür. Bu nedenle mobilya etiketleri kullanım alanları etiket türünün seçimine etki eder:

Tanıtım amacıyla kullanılacak etiketler için kaliteli, albenisi olan, uzun ömürlü etiketlerin (metal, damla, dokuma gibi) tercih edilmesi gerekir. Bu amaçla kullanılacak etiketlere marka, logo ya da sadece -varsa- amblem basılabilir. Uyarı ya da bilgilendirme amacıyla mobilyaların görünmeyen yüzeylerinde kullanılacak etiketler, bez ya da sticker etiket olabilir. Bu tür etiketlere yapılacak baskıların genellikle tek renkli olması tercih edilir. İç etiketlere yazı, simge ya da barkod baskısı yapılabilir.

TMK Reklam Mobilya Etiketleri

Rahatınız ve konforunuz için tasarlanan mobilya ürünleriniz için dayanıklı, işlevsel ve göz alıcı üretim hizmetleri sağlamaktayız. Profesyonel ekibimizle her türlü siparişinizi tamamlayabilen bizler, markanızı gururla yansıtacak Mobilya Etiketleri için hizmetinizdeyiz.

Mobilya Etiket Fiyatları

Mobilyalarınızın ömrüne eş ömrü olan Mobilya Etiketleri ürünlerimizle sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat bilgilerini öğrenmek için lütfen bize ulaşın.