Metalize Solid Etiket

Müşterinizin dikkatini çekmenin en hızlı yollarından birisi de Metalize Solid Etiket kullanmaktır. Özel bir ürün olan Metalize Solid Etiketler, alüminyum solid malzemesi kağıt kalınlığı ve kağıdın alüminyum karışımı olması sebebiyle alüminyum etiketin en büyük alternatifidir. Metalize Solid Etiketler doğru tasarlanmışlarsa dikkat çekici etiketler oluşturmak için kullanılabilecek parlak gümüş metalik bir yüzeye sahiptir.

Hem ekonomik hem de yuvarlak yüzeylere yapıştırma ihtimali olduğu için alüminyum etiketin yerine tercih edilir. Aynı zamanda etikette de uygulanan seri no vurulabilmesi bunda da geçerli olup bu konuda da daha iyi randıman verir.

Etiket endüstrisinde, Metalize Solid Etiketler için kafa karıştırıcı sayıda terim vardır. Bazıları onlara metalik çıkartma diyor. Bazıları onlara gümüş etiket diyor. Yansıtıcı metalik bir yüzeye sahip olmak için özel olarak işlenmiş ince bir plastik film olan BOPP’den (Çift Yönlü Yönlendirilmiş PoliPropilen) yapılmıştır. BOPP son derece uzun ömürlüdür, aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır ve nem veya su geçirmezdir. Bu yüzden ne olursa olsun Metalize Solid Etiketler harika görünmeye devam ediyor.

Metalize-Solid-Etiket-02

Metalize Solid Etiket 02

Metalize-Solid-Etiket-02

Metalize Solid Etiket Ürünleri

Güzel görünümlü bir Metalize Solid Etiket tasarlamak göründüğünden daha zordur. Bunun nedeni, mürekkebin metalize edilmiş kâğıt üzerine basıldığında yarı saydam görünmesidir. Metalik kaplama, mürekkeple parlar.  Örneğin, bir Metalize Solid Etiket üzerine basılan sarı mürekkep metalik altın gibi görünür. Efekt, arka planlarda ve belirli grafiklerde harika görünebilir.

Ancak metnin okunmasını zorlaştırabilir. Bu yüzden işin püf noktası, metalik kaplamayı tasarımınızın belirli bölümlerinde kendi yararınıza kullanmak ve diğerlerinin arkasına beyaz bir katman koymaktır.

Beyaz bir katman eklediğinizde ne olur?

Tasarımınızın altına beyaz bir katman yerleştirdiğinizde, beyaz bir etiket üzerine baskı yapmak gibidir. Renkler normalde beklediğiniz şekilde ortaya çıkıyor. Örneğin, sarı mürekkebin arkasına beyaz bir katman koyarsanız, gerçekte sarı görünür (metalik altın yerine).

Metalize Solid Etiketinizi tasarlarken, etiketin hangi alanlarının tek renkli (veya beyaz) olması gerektiğine ve hangi alanlarının metalik görünmesini istediğinize karar vermelisiniz.

Tasarımınızın arkasına beyaz bir katman koymanın teknik zorluklarından kaçınmak istiyorsanız, bunun yerine beyaz BOPP üzerine yazdırmayı düşünebilirsiniz. Her iki durumda da, müşterileri ürününüze çeken dikkat çekici etiketler alacaksınız.

Metalize Solid Etiket 03
Metalize Solid Etiket 04

Metalize Solid Etiket Hizmetleri

Metalize Solid Etiketler beraberindeki fiyat etiketi olmaksızın pahalı metal görünümüne sahip varlık etiketleridir. Bu gümüş polyester etiketler, net, temiz şirket logolarının yanı sıra tutarlı, güvenilir barkod taramalarına izin veren dijital olarak basılmıştır (termal transfer değildir).

.001 “kalın şeffaf polyester üst laminat film, barkod ve metne aşınmaya karşı ek koruma sağlarken, .002” kalınlığında kalıcı basınca duyarlı bazlı akrilik yapışkan, etiketlerin çalışmasını sağlayan çoğu düşük yüzey enerjili plastik ve metal uygulamalarda güçlü ve agresif bir bağ sağlar. Elektronik bileşenlerin veya dokulu / toz boyalı metal yüzeylerin varlık takibi veya etiketlenmesi için mükemmel olan bu dayanıklı dayanıklı polyester etiket, çoğunlukla aşınmanın sınırlı olduğu proses içi veya hafif dış mekan uygulamaları gibi iç mekan uygulamaları için kullanılır.

Metalize Solid Etiket Kullanım Alanları

Alüminyum hafif, dayanıklı, işlevseldir ve toprak ana tarafından çoğunlukla boksit kayalarda verilir. Yaklaşık 30 nanometre kalınlığındaki mikroskobik ince bir alüminyum tabakası kağıt üzerinde buharlaştırılır. Alüminyumu kağıt üzerinde buharlaştırarak oluşturulan kağıtlar tek malzeme haline gelir. Standart kuşe kağıtlarla aynı şekilde geri dönüştürülebilir.

Metalize Solid Etiketler, hemen hemen tüm sektörlerde kullanılan bir etiket türüdür. Bu yüzden özellikle depolama alanlarında envanter için kullanılır. Bazı özel giyim markaları da bu etiketleri tercih etmektedir.

TMK Reklam Metalize Solid Etiket

Birçok farklı sektörde çeşitli kullanım alanına sahip olan Metalize Solid Etiket ürünleri konusunda TMK Reklam markamızla sizlere profesyonel hizmetler sağlıyoruz. Dilediğiniz siparişleri gerçekleştirebilen uzman çalışanlarımız ve makinalarımızla sizlere kaliteyi sunuyoruz.

Metalize Solid Etiket Fiyatı

Göz alıcı ve etkili bir ürün olan Metalize Solid Etiket ürünlerimiz hakkında bilgi almak, sipariş vermek ve fiyat öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.