Yönlendirme Levhaları

Reklam ve tanıtım çalışmalarında en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan Yönlendirme Levhaları; iç ve dış ortamlarda, özel kurumlarda, kamu alanlarında, sosyal ortamlarda bilgi vermek amacıyla sıkça kullanılmaktadır.

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Yönlendirme Levhaları, günümüzde hepimizin sıkça karşısına çıkan ve bize adeta rehberlik eden ürünlerdir. Farklı renk ve boyutlarda üretilebilen bu ürünler standart kalıplarda üretilebildiği gibi özel çalışmalara yönelik farklı şekillerde de üretilebilmektedir.

Yönlendirme Tabelası

Yönlendirme Tabelaları dış mekan ve iç mekan fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Her iki ortamda da asıl önemli olan levhaların konumunun insanların göz mesafesiyle ulaşabilecekleri sınırda olması detayıdır. Levha üzerinde insanların aradıkları adresi ve konumu kolaylıkla bulabilmeleri için küçük yazılar yerine büyük yazılar tercih edilmeli ve herkes tarafından görülebilecek renkler seçilmelidir. Bu renkler insanların algısında yer edebilmelidir.

Yönlendirme Levhalarının amacı insanların aradıkları adresleri anında bulabilmeleri için yardımcı olmaktır. Hemen hemen her alanda kullanılan yönlendirme levhaları çeşitli metal ya da Alüminyum levha üzerine yapılır. Baskı teknikleri uygulanır ya da Sticker Etiket sistemi ile levha üzerine dikkat çekici nitelikte olan renk ve yazı kullanılarak baskı işlemi tamamlanır.

Yönlendirme Levhaları 02

Yönlendirme Levhaları 04

Yönlendirme Levhaları 03

Yönlendirme Levha Kullanım Alanları

Çok farklı alanlarda birçok noktada kullanılabilen Yönlendirme Tabelaları daha çok şu alanlarda kullanılır:

  • Yönlendirme Levhaları dış mekan ve iç mekan olmak üzere iki grup altında incelenir. Dış mekan levhalarında reklam yapılacak olan iş yerinin sokağın veya caddenin ismi yazar. Bu levhalarda açık adres bulunur. İç mekan levhalarında ise amaç iş yerinin ya da kurumun içerisindeki departmanların düzenli ve herkes tarafından ulaşabilir oluşunu sağlamaktadır. Bu levhalarda konum bilgisini bulunduran detaylar yer alabilir. Örneğin; Plaza, ofis, iş merkezi, hastane, otel içi levhalar vb.
  • Kamunun ortak alanlarında insanların yönlerini bulabilmeleri için park, iş merkezi ve diğer kamu kuruluşlarını göstermek. Bunlar genellikle dikkat çekici renklerden yapılırlar.
  • Ofis, iş merkezleri, fabrika, Okul, hastane, AVM, otel vb. gibi alanlarda aradığınız birimin hangi katta ya da ne tarafta olduğunu göstermek için yapılır. (Mağaza, departman, tuvalet vb.) Bu levhalar çoğunlukla alüminyuma yapılırken paslanmaz çelik üzerine de yapılabilir.
  • Karışık cadde ve iş merkezlerinde kullanılarak yer açıkça ifade edilir.
  • Roll up, örümcek stant vb. işlerde kullanılabilir.

Yönlendirme Levhası Kullanım Avantajları

  • Hastane gibi acil ulaşım gereken noktalarda zaman kaybını önler.
  • Herhangi bir kırılma, çizilme ve yanma olasılığı yoktur.
  • Çeşitli baskı teknikleri kullanılarak sağlamlığı ve dayanıklılığı artar.
  • Acil durumlarda doğru yönlendirmeleri yaparak yön gösterir ve hayati önem arz eder.
  • Roll up, örümcek stant vb. ürünlerde kullanılabilir ve portatif oluşuyla büyük kolaylık sağlar.

TMK Reklam Yönlendirme Levhaları

TMK Reklam olarak belirli model ve kalıplarla standart Yönlendirme Levhaları üretebildiğimiz gibi kuruluşunuza, firmanıza ve isteğinize özel çalışmaları da uzman ekibimizle yapabilmekteyiz. Profesyonel hizmet sağlayan bizler hızlı ve güvenilir işlerimizle beklentilerinizi maksimum düzeyde karşılıyoruz.

Yönlendirme Levha Fiyatları

Yönlendirme Levhalarının fiyatları kullanılan malzemelerin içeriğinden kalitesine, ebatlarından kesim şekline kadar farklı detaylar doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Bu sebeple siparişiniz, ürününüz ya da istekleriniz hakkında fiyat bilgisi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.