Metal Etiket

Metal Etiket işlemi etiketin hangi metale uygulanması isteniyorsa üzerine grafik çalışması yapılması ve ebatlarına göre çalışılmasıyla başlar. Ardından metal levhalar üzerine uygulanacak baskı işlemine geçilir. Eğer tercihiniz metal etiketlerinizi vidalamak ise delik işlemleri uygulanarak son kesimi tamamlanır. Metal etiketler yerlerine monte edilmek üzere hazır hale getirilir. Metal Etiket mobilyadan uyarı işaretlerine, fabrikalardan makinelerin kimliklenmesine kadar pek çok sektörde uygulanan bir etiketleme türüdür. Ve uzun yıllar dayanıklı olması sayesinde kullanım alanlarına her geçen gün bir yenisi daha eklenerek büyümektedir.

Ürünün adını ya da firmanın adını gösteren reklam araçlarının bozulması demek firmanın isminin unutulması demektir. Metal etiket yönteminde böyle bir durum söz konusu olamaz. Reklam çalışmalarında en çok tercih edilen yöntem olmasının sebebi de dayanıklılığının uzun süre devam etmesidir. Marka bilinirliği açısından çok kullanılan yöntem alüminyum gibi metal levhaların üzerine firma adınızın ya da ürünün adının yazılmasıyla oluşur. Bu yazım sırasında kullanılan boyalar silinmez boyalardır. Paslanmaz çelik ya da krom gibi malzemeler kullanılarak metal levha hazırlanır. İstediğiniz renk ve büyüklükte yazılar ile firmanızı sektörünün öncüsü haline getirecek ve akıllara kazınacak olan yazı yazılır. İsteğinize göre tek renk olabileceği gibi birden fazla renk kombinasyonları da yapabilirsiniz. Metal etiket yapımı kolay olduğu gibi aynı zamanda montajlanma süresi de kolaydır. Farklı boyutlarda üretim yapılabilir. İsterseniz yazılarda kabartma tekniği kullanılır. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklıdır. Diğer reklam ürünlerine nazaran daha uzun süre dayanıklılığını korur. Isıya ve soğuğa karşı dirençli olan ürün hemen bozulmaz. Metal levha üzerine istediğiniz her bilgi yazılabilir. Piyasa içinde kullanılan diğer etiketlere nazaran kırılganlığı azdır. Reklam alanında en etkileyici yollardan birisidir. Reklam aşamasında kullanılan malzeme firmanızın prestijini yansıtacağı için ürünü birinci sınıf malzemeden seçmenizde yarar vardır.

Metal-Etiket-02

Metal Etiket 03

Metal-Etiket-04

Metal Etiket Ürünleri

Metal etiket ürünleri çok çeşitlidir. Alüminyumdan, pirince, paslanmaz çelikten bakıra kadar birçok ana malzemeye değişik tekniklerle uygulanarak üretilmektedir. Bunlar;

  • Alüminyum Etiket, genellikle 0,30 mm ile 3 mm arasındaki kalınlıklarda üretilir. Ham olarak kullanılan alüminyum plakaya yüksek mikron eloksal ya da sadece eloksalkaplanmasıyla etiket baskısına uygun hale getirilir. Yumuşak bir metal olan alüminyum ile yapılan etiketler başta makine sanayi, mobilya,otomotiv elektronik sektörlerinin en çok tercih ettiği etiketleme türüdür. Özellikle ihracat yapan Türk üreticilerinin gümrükte zorunlu olan cihaz ve makine kimlikleme etiketi olarak kullanılmaktadır.
  • Paslanmaz Etiket; AISI 304,AISI 316 ve AISI 430 kalite kodlarıyla bilinen paslanmaz çelik levhalardan üretilmektedir. Etiketleme plakalarının kalınlığının 0.30 mm. 5 mm’ye kadar olması uygundur. 3 farklı paslanmaz etiket yüzeyi söz konusudur. Bunlar, mat, yarı parlak ve tam parlak olmak üzere 3 çeşittir. Paslanmaz etiketler en çok makineler ve ofis dekorasyon malzemelerinde görülür. Bu etiketlerin üzerine uygulanacak baskılarda UV baskıser, serigrafi baskı, asit indirme ve lazer gravür şeklindedir.
  • Pirinç Etiket; genellikle görsel amaçlı kullanılan etiketlerdir. Yönlendirmelerde, kurumsal ofislerde, uyarı levhalarında çok yaygındır. Pirinç Etiketler de 0,1mm’den 5 mm kalınlıklar tercih edilir. Pirinç etiketleri, sanatsal etiketlemede de rastlayabilirsiniz.
  • Kabartmalı Metal Etiket; yumuşak metallerden yapılır. Asansör tuşları gibi özel işlerde paslanmaz çelikten de üretilebilir. Kabartmalı metal etiketleme işlemi en çok alüminyuma yakışmaktadır. Alüminyum yumuşak bir metal olduğu için kolay uygulanabilir. Kabartmalı metal etiketler hemen hemen tüm sektörlerde makine kimlikleme, ofis dekorasyonları, uyarı levhaları gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.
Metal Etiket 05
Metal Etiket 06

Metal Etiket Kullanım Alanları

Uyarı Etiketleri, bir ürüne yapıştırılmış veya bir ürünün kullanım kılavuzunda yer alan en popüler etiketlerdir. Bu etiketler, bir insanı ürünün kullanımıyla ilgili riskler konusunda uyarır. Uyarı etiketleri ayrıca bir çalışma ortamında veya üretim tesisinde çalışanları tehlikeli ekipman veya alanlar konusunda uyarmak için kullanılabilir.Özel metal etiketleri, çalışanları, personeli ve müşterileri bölgedeki veya bir ürün üzerindeki tehlikeler konusunda uyararak güvende tutmaya yardımcı olabilir.

Dayanıklı Uyarı Etiketleri, gerekirse uyarı etiketleri yırtılmaya karşı dayanıklı olabilir veya daha fazla koruma için kurcalanmaya karşı koruma sağlayan bir etiket malzemesi seçebilirsiniz, böylece herhangi birinin etiketlerinizi çıkarmaya çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Bunu da sağlayabileceğiniz en iyi etiketler metal etiketlerdir.

Tehlike Etiketleri, tehlikeli atık maddeler gönderiyorsanız veya paketiniz tehlikeli maddeler içeriyorsa veya iş yerinde tehlikeli maddeler varsa, tehlikeli etiketler de bir gereklilik olabilir. Bu etiketler insanları tehlikeli maddelerden, kimyasallardan ve sıvılardan korumak için yapılmıştır.

Metal Etiket Avantajları

Metal etiket kullanmak, eğer makinelerde ve cihazlarda kullanılıyorsa kimlikleme yapılmasında, diğer malzemelere uygulanması halinde markalama olarak hayatınızda yer alabilir. Uzun ömürlü olan bu etiket, yapıştırma dışında, vidalanma gibi farklı şekillerde uygulanabilir.

TMK Reklam Metal Etiket

TMK Reklam markamızla Metal Etiket ürünlerine dair her türlü siparişinizi ve talebinizi profesyonelce oluşturuyoruz. İhtiyaç duyduğunuz Metal Etiket ürünlerin tasarım, proje ve üretim sürecini hızlıca tamamlayarak birinci sınıf işçilikle siparişlerinizi hayata geçiriyoruz.

Metal Etiket Fiyatları

Farklı ebat, boyut ve kullanım alanlarında kullanılabilen Metal Etiket siparişleriniz ve siparişinize göre oluşturulacak fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.