Folyo Kesim Etiket

PVC türünden bir malzeme olan Folyo günümüzde daha çok dijital baskı işlerinde kullanılan, arkası yapışkan bir baskı malzemesidir. Folyo, herhangi bir başka işleme gerek duyulmadan yüzeylere kendi başına yapışma özelliği nedeniyle reklamcılıkta popüler bir malzemedir. Reklamcılıkta kullanılan bu ürün, birçok sektörün vazgeçilmezlerinden biri olmuştur.

Folyo kesim, folyo denilen materyaller üzerine sadece bir renk seçimi ile oluşturulan kesilebilir etiketlerdir. Bu tek renkten oluşturulan etiketler sadece yazı, şekil ve gölge şekillerden oluşturulabilir. Resim folyo kesimde uygulanmaz. Folyo Kesim etiketler, belirli ölçüler dışında yapılması da mümkün değildir. Folyo toplarının genişlikleri 120 cm. olduğundan istediğiniz şekil ya da etiketlerin de genişliklerinin 120 cm’yi geçmemesi gerekir. 50’ye yakın renk seçeneği bulunan folyolardan oluşturulan etiketler özel bir baskıyla oluşturulurlar. Bu yüzden folyo kesim etiketlerin dayanıklılığı çok daha yüksektir. Dış etmenlerden, güneşten, sudan uzun yıllar etkilenmezler. Folyo etiketler herhangi bir fona sahip değildir. Kısacası fon şeffaftır.

Kesim Folyosunda Bulunan Çeşitler

* Standart renkli folyolar
* Reflektörlü folyolar
* Buzlama folyoları

Folyo Kesim Etiket

Folyo Kesim Etiket

Folyo Kesim Etiket

Folyo Kesim Etiketleri

Hemen hemen her alanda kullanılan bu malzeme değişik şekillerde ve kalıplarda kullanılır. Folyo kesim sürecinde farklı teknikler ce ölçümler kullanılır. Folyolar plotter adı verilen makinelerde şekillendirilir. Bu makinelerden istenilen ölçüde ve büyüklükte folyo alınabilir. Kesilmeye uygun olan folyolara rakam, yazı ve şekil gibi uygulamalar da yapılmaktadır. İstediğiniz renk ve tasarımda hazırlanabilecek olan folyoların hazırlanma sürecinde sizin istekleriniz ön planda tutulur. Reklam firmaları sizin istediğiniz boyutta yazıyı uygun folyo üzerine işler. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte piyasalara giren dijital baskı makineleri sayesinde istediğiniz renk ve büyüklükte folyo üzerine istediğiniz her yazıyı kolaylıkla yazdırabilirsiniz. Artık her mağaza ve vitrinde kullanılan yazıların ve Örsellerin büyük çoğunluğu folyo kesim ve dijital baskı sayesinde oluşturulmaktadır. Hem görsel olarak hem de yazılı olarak insanların algısını ve dikkatini üzerine toplarlar. Folyo kesim daha çok yapışkan folyo, vitrin giydirme, indirimlerde, kampanya yazılarında, ofis dekorunda, iç ve dış mekan giydirilmelerinde ve süslemelerinde kullanılır. Yönlendirme levhalarında, tabela yazılarında da kullanılan folyo kesim tekniği ile reklam ve tanıtım sektörü içinde birbirinden farklı ve güzel işlere imza atılmaktadır. Yaratıcılığın ön planda olması gereken çalışmada her fikre önem verilir. Her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklı ve sağlam olan folyo çalışmaları ile sektörünüzde öncü olabilirsiniz. Kırılma, çizilme ve yanma gibi olası durumlar en az seviyede meydana gelir.

Folyolar, çekici sofistike ve zarif etiketlerdir. İstenilen her renkte bir folyo etiket veya etiket tonu olabilir. Parlak, mat, opak veya şeffaf olan benzersiz çift-sonlu etiketler dayanıklı bir film etiket veya uygun maliyetli kâğıt etiket üzerinde uygulanabilir. Yüzlerce farklı malzeme üzerinde tasarımınıza ekstra yetenek katan soğuk yaldız uygulamaları da mevcuttur. Soğuk folyolar, tıpkı mürekkepler gibi bir plaka ile uygulanır, böylece grafik veya metnin herhangi bir yerine eklenebilir.

  • Metalik Etiketler
  • Holografik Etiketler
  • Mavi, Yeşil, Kırmızı, Gümüş ve Altın Soğuk Folyo Etiketleri
  • Mat Yüzeyler veya Parlak Yüzeyler
  • Soğuk Folyo

Soğuk Folyo etiket uygulaması, tipik fleksografik baskı atölyesinde bulunmayan bir uzmanlık gerektirir. Süreç, folyonun etiketinize belirli bir spot renkmiş gibi yapışmasını sağlayan ve çarpıcı altın ve gümüş folyo etiketleri oluşturan bir malzemeyi yerleştirmek için bir plaka oluşturmayı içerir. Soğuk Folyo, sıradan bir etiket olacak olana bir sınıf dokunuşu ekleyebilir.

Cast Folyo

Cast Folyo daha çok girintili ve çıkıntılı olan uygulama alanlarında kullanılır. Özellikle araç kaplamaları yada araç giydirmeleri denen bu işlemde kullanılan cast folyo sıcak hava ile uygulanmaktadır. Araç giydirmelerinde cast folyonun üzerine özel laminasyon yapılması halinde işlem daha uzun ömürlü olur.

Şeffaf Folyo

Şeffaf folyo özel bir üründür. Dijital baskılar şeffaf folyoda ters baskı olarak uygulanır ve uygulanacağı alanlara içeriden yapıştırılarak kullanılır.

Folyo Kesim Etiket Avantajları

* Çok uzun süre dayanıklılığı ve tercih edilen renklerin solmaması,

* Dış etkenlerden dolayı yıpranma payının daha yüksek olması,

* Vitrin ya da cam gibi göz önünde olan yerlere içten yapıştırılabilmesi. Dışarıdan müdahale edilememesi…

* Seçilen folyo renkleri diğer alternatiflere göre çok daha parlaktır ve bu parlaklık çok uzun zaman kendini muhafaza eder.

Folyo Kesim Etiket Kullanım Alanları

Folyo kesim etiketler, iç mekanlarda da dış mekanlarda reklam amaçlı yada süsleme amaçlı kolaylıkla uygulanabilir olması dolayısıyla tercih edilir. Aynı zamanda araba giydirme işlemlerinde kullanılmaktadır. Uygulama teknikleri farklı olsa da her folyo kesim uygulaması dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

TMK Reklam Folyo Kesim

Her çeşit ve şekilde Folyo Kesim siparişleriniz için sizlere en kaliteli şekilde hizmetler sunuyoruz. İlgili ve alanında deneyimli ekibimizle siparişlerinizi özenle hazırlıyoruz.

Folyo Kesim Fiyatları

Her türlü ebat, şekil ve ihtiyaca yönelik Folyo Kesim siparişinizi profesyonel şekilde karşılıyoruz. İhtiyaç duyduğunuz ürün siparişinin fiyatı ve detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.