Döküm Etiket Baskı

Döküm Etiket Baskı

Döküm Etiket Baskı

Döküm Etiket Baskı 1200 800 Etiket Ürünleri, Etiket Baskı, Etiket Çeşitleri

Farklı sektörlerde çeşitli araç ve etiketleme aşamalarında tercih edilen döküm etiket türleri dayanıklı yapıları ve profesyonel görünümleri ile sıkça talep edilir. Döküm teknolojilerinin farklı materyaller ile birleştirilmesi ile oluşturulan Döküm Etiket çeşitleri; ham maddeleri, yapım süreçleri ve kullanım amaçlarına göre sınıflandırılarak kullanıcıların beğenisine sunulur.

Geniş kullanım aralığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu ürünler, çeşitli süreçlerle elde edilerek uzun kullanım ömrü sağlar. Düşük maliyet ve profesyonel görünüm kazandıran bu ürünler, çeşitli kaplama ve boya teknikleri ile şekillendirilerek kullanıma hazır hale gelir. Etiketler; imalat, inşaat, sağlık ve bilişim gibi farklı sektörlerde hem profesyonel görünüm sağladığı için hem de uzun süreli kullanım özelliği ile sıkça tercih edilir.

Uyarı levhası, alan kuralları, alan bilgilendirmesi gibi çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu yerlerde kullanılabilir. Bunun yanı sıra ürünlerinde profesyonel bir görünüm sağlamak isteyen firmaların logo, etiket, talimat etiketleri gibi kullanım alanlarına uygundur.  Madalyon, plaket, ödül etiketi uygulamalarında estetik ve şık bir görünüm sağlanması için ideal seçimler arasındadır.  Ürünlerin seri numaraları ve teknik bilgilerinin içerdiği etiketler de bu teknikle üretilen ürünler arasındadır.

Döküm Etiket Özellikleri

Bu ürünleri diğer etiket modellerinden ayıran çeşitli özellikler bulunur. Beyaz baskı, yaldızlı baskı ya da gümüş baskı gibi türleri bulunan ürünler, hem görünümleri hem de işlevsellikleri ile ön plana çıkar. Döküm etiketlerin kullanım kolaylığı sağlayan ve çeşitli sektörlerde tercih edilmesine neden olan özellikleri şu şekildedir:

 • Kullanılan metalin özelliğine göre farklı esneklik ve kalınlık değerlerinde üretilir.
 • Farklı alaşımlardan elde edilen etiketler ve alüminyum etiketler ısıya dayanıklı yapıda tasarlanır.
 • Eloksal kaplama teknolojileri ile üretilen etiketler; çatlama, soyulma ve kırılma gibi deformasyonlara karşı dirençlidir.
 • Alüminyum, PVC ve metal etiket çeşitleri oksitlenmeye karşı dirençli yapıda tasarlanır.
 • Ürünlerin özelleştirilmesi aşamasında dayanıklı mikron ve kompenant boya kullanılır.
 • Temizleme ve bakımları ekstra efor ya da ürün gerektirmeden kolay bir şekilde gerçekleşir.
 • Alüminyum solid malzemeden üretilen modeller hem düz hem de oval yüzeylere yapıştırılabilir. Esnek ve hafif yapıdaki alüminyum solid dökümler kağıt kalınlığında kolay kullanımlı modellerdir.

Döküm Etiket Avantajları

Metal döküm etiketlerin havacılık, sağlık, imalat, ağır ekipman, telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde kullanımı uygundur. Bu ürünlerin uzun süre boyunca değişim gerektirmemesi ve uzun ömürlü olması kullanıcılara sağladığı avantajlar arasındadır. Metal etiketlerin kullanılacağı çevresel koşulları oluşturan; ısı, nem, basınç ya da toz gibi etkenlere karşı dayanıklı olması etiket maliyetlerinin tekrarlanmasının önüne geçer.

Bu ürünler, kullanıcılara hem ekonomik hem de işlevsel avantajlar sağlar. Kullanıldığı alanlarda profesyonel görünüm sunan döküm etiket ürünlerinin alüminyum, PVC ve thin cut metal gibi yüksek teknolojiler ile üretilen çeşitleri; kullanıcılara çalışma ortamlarının özellikleri ve sektörlerine göre seçim yapabilme olanağı oluşturur.

Döküm Etiket Kullanım Alanları

Metal ve alüminyum gibi türleri bulunan döküm etiketler, dayanıklı ve kalıcı olmaları nedeniyle farklı sektörlerde tercih edilen ürünlerdir. Çevresel koşulların yıpratıcı olduğu havacılık, imalat, otomotiv gibi sektörlerde ve profesyonel görünüm elde etmek isteyenlerin kullandığı bu çözüm yolu oldukça rağbet görür. Etiket ihtiyacı bulunan tüm alanlarda sıkça tercih edilen bu ürünlerin çeşitli kullanım alanları bulunur. Bu alanlar şu şekilde sıralanır:

 • Firma ismi, logosu, marka kimliği görseli ya da iletişim bilgilerinin yazıldığı etiketler.
 • Rozet, madalya ya da ödüller üzerinde bulunan açıklama etiketleri.
 • Uyarı ve bilgilendirme amaçlı levha ve baskılar.
 • İmal edilen ürün üzerinde kalıcı olarak firma bilgisinin geçmesinin istendiği alanlar.
 • Mülkiyet etiketleri.
 • Plaket ve dekor levhalar.
 • Etiketleme gereksinimi duyulan özelliklere sahip tüm ürün ve çalışma alanları.

Döküm Etiket Üretim Şekli

Döküm etiketlerin üretim şekilleri gelişmiş baskı teknolojileriyle ilerleyen üretim aşamalarını içerir. Alüminyum, Pvc ve Thin Cut metal gibi materyaller kullanılan etiketlerin üretim aşamaları, kullanılacak alaşım ya da malzemenin yapısına göre belirlenir. Etiketin kullanılacağı ortam ve girdide; üretim sınıfına göre çeşitli baskı, doğrama, kaplama ve boya işlemleri gerçekleştirilir.

Etiket kaplamasında çevresel etkenlere dayanıklı eloksal gibi kaplama maddeleri tercih edilirken, ürünün üzerindeki işaretlerin kalıcı ve dikkat çekici olması için mikron ve kompenant boya gibi çeşitler tercih edilir. Etiket üretim sürecinde etiketin büyüklüğü, kullanılacağı alan gibi özellikler de sürece etki eder. Bu kullanım amacına göre ayrıntılandırılan kalıplar, çeşitli boya ve kaplamalarla son halini alır. Uzun süre kalıcı bir görünüm ve net etiketler için eloksal gibi dayanıklı malzemeler kaplama malzemesi olarak tercih edilir.

Bu ürünleri diğer ürünlerden daha fazla popüler kılan özellik, daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Plakanın uzun ömürlü olmasının yanı sıra üzerinde işaret, görsel ya da yazıların da zamanla yıpranmayan yapıda olması gerekir. Mikron boya ve kompenant boya gibi türler; etiket ömrü boyunca görsel ya da yazının net bir biçimde kalmasını sağlayan niteliklere sahip kalıcı ürünlerdir.

Döküm Etiket Baskı 2

TMK Reklam Döküm Etiket

Siz de farklı özellik ve tasarımlardaki döküm etiket örnekleri ile çalışma alanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz dayanıklı araçları elde edebilir, imal ettiğiniz ürünlerin dağıtımı ve kullanımı aşamasında marka etiketinin dayanıklı biçimde kalmasını sağlayabilirsiniz. Uyarı ve bilgilendirme etiketlerinde kalıcı çözümlere ulaşmak için Döküm Etiket ürünlere göz atabilirsiniz. İleri teknolojinin etiket sektöründeki yansımalarının farklı materyaller ile birleştirildiği dayanıklı özelliklere sahip ürünler sizleri bekliyor!