İstanbul Alüminyum Etiket

Alüminyum Etiket İstanbul

İstanbul Alüminyum Etiket

İstanbul Alüminyum Etiket 1200 800 Etiket Ürünleri, Etiket Baskı, Etiket Çeşitleri

Etiket ve Reklam sektörünün oldukça yoğun olduğu İstanbul’da müşteri beklentilerini ve siparişlerini karşılamak oldukça yoğun bir çaba gerektiriyor. Baskı sektöründe en çok tercih edilen etiket türleri arasında yer alan Alüminyum Etiket, işlevsel özellikleri sayesinde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Ürün, marka ve hizmet kimliğini yansıtmak için ideal nitelikte olan Alüminyum Etiket, söz konusu etiket, üretim sürecinde tercih edilen tekniklerin farklılaşması nedeniyle çeşitli alt türlere sahip. Farklı kalınlık ve yükseklikte tasarlanabilen baskı etiket türünün doğal yapısından kaynaklanan birçok kullanım avantajı da bulunuyor. Şimdi gelin İstanbul Alüminyum Etiket Hizmetleri konusunda ve rekabetin yoğun olduğu bu alanda Alüminyum Etiket hakkında biraz daha detaylara inelim.

Alüminyum Etiket Nedir?

Alüminyum etiket, metalin farklı yöntemlerle işlenmesi sonucunda elde ediliyor. Metal yüzeyinin asit indirme ya da serigrafi baskı benzeri teknikler kullanılarak şekillendirilmesiyle oluşturulan alüminyum etiket, çeşitli yüzeylere yapıştırılacak şekilde de üretilebiliyor.

Otomotiv, beyaz eşya, mobilya, endüstri alanları, havacılık, medikal ve sağlık sektörü gibi çeşitli iş kollarında sıkça tercih edilen ilgili etiket türü, firmaların kimlik kartı görevini de üstleniyor. Örneğin makine endüstrisindeki asansör ya da diğer cihazlarda tercih edilen alüminyum etiket, kullanıcı farkındalığının geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Alüminyum etiket baskısı bahsi geçen iş kollarının tamamında kullanıcıların ürün ve firma hakkında detaylı bilgi sahibi olmasına imkân tanıyor.

Ürünlerin kimliği, seri numarası ve üretim tarihine bünyesinde yer veren alüminyum etiketlerin üretiminde üç ana teknik ön plana çıkıyor. İmalat sürecinde kullanılan teknikler metal etiketin sınıflandırılmasında önemli rol oynuyor. Baskı sektöründeki metal etiket modelleri kullanım alanları baz alınarak da farklı gruplara ayrılabiliyor.

Alüminyum Etiket Modelleri

Alüminyum Etiketler genellikle eloksalli alüminyum levhalardan yararlanılarak meydana getiriliyor. Elektroliz yöntemi aracılığıyla alüminyum materyale kazandırılan bir kaplama türü anlamına gelen eloksalli levha, kullanıcı deneyimini işlevsel hâle getirme konusunda son derece başarılı.

Arzu ettiğiniz ölçü, kalınlık ve renk tonlarında üretilebilen metal etiketler pirinç levhaların kullanıldığı ve asit indirme etiketi olarak da bilinen türle de kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tüm Alüminyum Etiket Türleri, kullanıcı tercihine bağlı olarak, arka yüzeyine yapışkan eklenerek ya da puntoloma yöntemiyle sabit bir alana monte edilebiliyor.

Yüksek mikron Alüminyum Etiket, metal etiket modeller içinde önemli bir yere sahip. Dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor; fiziksel ve kimyasal aşınmalara karşı da bir hayli dayanıklı. Materyal üzerinde uygulanan çeşitli işlemler sonucunda hazırladığınız baskının alüminyumun içine geçmesiyle elde edilen yüksek mikron etiket özellikle endüstri kollarında yoğun rağbet görüyor.

Bir diğer tür olan eloksal Alüminyum Etiketin dayanıklılığı ise yüksek mikrona göre daha az. Üzerine harf ve sayılar vurularak ürün seri numarası yazılabilen söz konusu tür, fiziksel ve kimyasal faktörlerin iş modelinde daha az hacim kapladığı sektörlerde tercih ediliyor.

Yüksek miktarda kimyasal maddenin kullanıldığı alanlarda öne çıkan asit indirme modeli, alüminyum üzerine yapılan baskının çeşitli asitlerle oyulmasıyla elde ediliyor. Oyma işlemi plaka üzerinde aşağıda ya da yukarıda kalmasını istediğiniz yüzeyi belirlemenize yardımcı oluyor. Bu tip etiketlerin yüzeylerine daha sonra tekrar baskı yapabilme şansına da sahipsiniz.

Alüminyum Etiket Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

Dış ortam şartlarına karşı üst düzey dayanıklılık sunan Alüminyum Etiket uzun ömürlü kullanıcı deneyimi sunuyor.

  • Alüminyum etiket modelleri kırılmıyor ve olumsuz iklim koşullarından etkilenmiyor.
  • Metal etiket kimyasal maddelerle temas ettiğinde fiziki yapısını muhafaza etmeyi başarıyor.
  • Uzun ömürlü kullanım vadeden alüminyum etiket türü firmaların marka kimliklerinin görünürlüğünü artırıyor.
  • Yapışkan ya da vida yoluyla sabitlenebilen etiket çeşidi farklı işletmelerde ve ortamlarda zahmetsizce kullanılabiliyor.
  • Alüminyum etiketler boyut, ağırlık, baskı türü ve rengi gibi birçok unsur eşliğinde ürüne ya da markaya özel hâle getirilebiliyor.

Metal etiketlerde üretici kimliği, seri numarası ve üretim tarihine ek olarak barkod, QR ve isteğe göre tanıtıcı yazılara da yer verilebiliyor.

Alüminyum Etiket İstanbul 2

TMK Reklam ve Etiket Alüminyum Etiket

TMK Reklam ve Etiket olarak İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Özellikle rekabetin ve siparişlerin yoğun olduğu İstanbul’da müşterilerimize birinci sınıf hizmetler sunmakta, Alüminyum Etiket de dâhil her türlü etiket üretimi konusunda destek sağlayabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.